Вивчати іспанську мову. Швидко і без зусиль вивчити іспанську можна у центрі Ефект – (044) 228-59-12

  • Категорія: Блог
  • Опубліковано: Вівторок, 01 вересня 2015, 12:00

«Хочу вивчати іспанську мову !» Хотіти – не шкідливо, скажете Ви. Але це не просто бажання однієї примхливої дівчинки. Це мета. Це ціль. Не знаю, називайте, як хочете. Просто спробуйте зрозуміти!

Вольфганг фон Гете сказав якось: «Wer den Dichter will verstehen, muss in Dichter’s Lande gehen» («Хто хоче зрозуміти поета, повинен поїхати до його країни»). Мова йде не лише про географічне положення, кліматичні умови тощо, а, звісно ж, про внутрішній світ поета, про історію його країни, що надихнуло автора створити той чи інший шедевр, що ним керувало, що визвало переживання, плач і разом з тим радість, сміх. Oda a Salvador Dali (Ода Сальвадору Далі) – це вірш, якого написав Федеріко Гарсіа Лорка у 1926 році. Прослухавши його в оригіналі, мені здавалося я розумію кожне слово, кожне речення, фразу, рядок... Але, як? Я ж не володію іспанською? Наскільки вдало підібрані звуки, кожен їхній шум, звучання передавало потрібний настрій. Я спробувала прочитати цей вірш у перекладі на російську мову, здійснений А. Герескула. Ви не повірите. Ефект був зовсім іншим. Я зазнала повного розчарування – фіаско. Де ті плавні переходи між голосними і приголосними? Де ці палаталізовані «л», чіткі та тривалі «р»? В чому річ, запитаєте Ви, – у повній взаємодії поета і мови, поета і мовлення, яким мислить автор. А також у взаємодії читача і письменника.

Вивчити іспанську мову

Можливо, я закохалася у цю мову, можливо, у цю прозу. Не важливо. Я хочу вивчити іспанську мову. Все почалося з того часу, коли я взимку 2008 поїхала на екскурсію в Париж. Насолоджувалася краєвидами, архітектурою і після виснажливої прогулянки зайшла до крамнички, щоб купити сувенір для друзів і собі на згадку. Мій вибір зупинився на парфумах. Залишалося лише знайти потрібний флакон. Помітивши, що я вже тривалий час не можу зробити вибір, один із продавців підійшов і мило прошепотів: «Я знаю, що Вам потрібно». Спершу мене це збентежило, я подумала собі – зараз «підсуне», що подорожче. Проте вирішила хоча б глянути, що він запропонує. Він взяв мою руку, приснув кілька крапель на зап’ястя, легко струсив та дозволив мені відчути тонкі нотки аромату...

Далі мене вже ціна не цікавила. Я твердо знала – це те, що мені потрібно. Це те, що я шукала, хоча і сама цього навіть не підозрювала. Називалися вони Ruby Lips Salvador Dali. З тих пір і почалася моя любов до Сальвадора Далі. І тому я буду вивчати іспанську.

До того дня мені не було відомо, що Сальвадор Доме́нек Фелип Жасинт Дали – видатний іспанський живописець. Сьогодні ж я його цілковитий фанат: захоплююся полотнами, постійно відвідуючи виставки, перечитую його твори, деякі з них кілька разів. Він став однією із центральних тем мого життя. І це чиста реальність. Його творчість я розглядаю як найідеальнішу діяльність, яка вирізняється неповторністю, оригінальністю, незвичайністю. Нещодавно подивилася стрічку, зняту Сальвадором Далі й Луісом Бунюелем «Андалузький пес». Це німий фільм, але він і не потребує звучання. Кожен глядач озвучує його на свій лад. Так було і зі мною. Проте, це зробити потрібно було оригінальною мовою. А я... І зізнатися соромно, що я досі не володію його рідною мовою. Було використано певні символи, знаковий характер героїв – це все вимагає попереднього кодування та розшифрування тексту реципієнтом. Сюжет можна інтерпретувати на основі власного життєвого досвіду і сценаричної чи сценічної компетенції або ж на основі фактів з біографії режисерів, чого я прагнула понад усе. Тому і з’явилося явне хотіння вивчити іспанську. Я хотіла мислити цією мовою так, як це робив мій кумир Сальвадор Далі. Коли займаєшся улюбленою справою, то не жаль ані часу, ані грошей, ані зусиль. Натхнення приходить саме по собі. І не помічаєш, як починаєш все більше розуміти, читаючи прозу іспанською. Навіть картини, вони стали іншими. Я дивлюся на них і уявляю, як художник тримав пензель, підбирав кольори, водив кистю руки. Я читаю їх. Тепер уже мовою оригіналу.

Останні статті: